AUSTRÁLIE
fotocesty.cz
Obsah Austrálie

Články
Fotogalerie
Zprávy z cesty

Austrálie obecně:
články (6)

New South Wales:
články (8)
fotogalerie (1)

Northern Territory:
články (22)
fotogalerie (3)

Queensland:
články (1)
fotogalerie (0)

South Australia:
články (4)
fotogalerie (3)

Tasmania:
články (0)
fotogalerie (0)

Victoria:
články (5)
fotogalerie (2)

Western Australia:
články (0)
fotogalerie (0)

Rodinné:
články (3)
fotocesty FOTOCESTY.CZ
Austrálie 2001-? - Blanka a Mirek
Č L Á N K Y F O T O G A L E R I E Z P R Á V Y   Z   C E S T
zpět na hlavní stránku       dále  >>

Poslední článek
Park pouště a divokých zvířat
(Darwin a Alice Springs, NT)

přidán: 12. července 2004

Č L Á N K Y
F O T O G A L E R I E
Z P R Á V Y   Z   C E S T

Sydney, NSW - říjen 2001
Mungo N.P., NSW - březen 2002
Uluru, NT - srpen 2002
Ningaloo Reef, WA - listopad 2002 Perth
Perth, WA - červenec 2003

Už přes dva roky cestují Mirek a Blanka, dnes už i s dcerou Anikou, vlastnoručně doupraveným obytným autem okolo Austrálie.

Kontinent na druhém konci světa, mýty opředená země Oz, Terra Australis, čili v jazyce nás prostých lidí Austrálie, Mirka fascinovala již při jeho první návštěvě v letech 1992-93. V říjnu 2001 jsme se ke klokanům vrátili ve dvou. Výsledkem dlouhodobých příprav bylo především rezidenční vízum na pět let, s kterým ohromný světadíl v poklidu projíždíme.

Austrálie se nejlépe objíždí vlastním vozem. S tím prvním, malou dodávkou Mitsubishi L300 Express, jsme projeli australský jih ze Sydney do Adelaide. Tam jsme se otočili na sever a 700 km dlouhou nezpevněnou cestou Oodnadatta track vhrkotali do nekonečného outbacku. Za nešetrné natřásání mimo asfalt nám v autě odešel motor. Abychom vydělali na nový, stali jsme se na pět měsíců zaměstnanci turistického resortu Glen Helen v nádherných McDonnell Ranges a prozkoumali Rudý střed Austrálie.

S novým motorem a úsporami jsme vyrazili dále na sever až do Darwinu a dále do Západní Austrálie. V Perthu jsme se podruhé zasekli při čekání na narození třetího člena výpravy. Abychom se i s dcerkou Anikou do cestovatelského vozu vešli, pořídili jsme větší auto, Toyotu Commuter, původně 15 místný minibus. S ním jsme objezdili jih Západní Austrálie.

V současné době jsme na půl roku doma, aby si babičky a dědečci užili vnoučete a tyto stránky se zase trochu zaktualizovaly :-). Do Austrálie se vracíme v září 2004 dokončit to co nám zbývá - Nullarbor - Tasmánie - Queensland.

Na těchto stránkách najdete především články, psané pro Tiscali, popisující zajímavá místa a události. Běžné dění a návazný postup našich cest se dozvíte z e-mailových zpráv. Jak se na fotocesty sluší, vše hojně ilustrováno obrázky. Nejlepší fotografie postupně sestavujeme do fotogalerií. Až to všechno přečtete, nezapomeňte se podívat, jak jsme se během půl roku přes Střední Východ a Asii do Austrálie dostali.

Doufáme, že tu najdete spoustu inspirace pro své vlastní cesty.

BAM - Blanka, Anika a Mirek Nováci

zpět na hlavní stránku       dále  >>
Vytvořeno: 20.října 2001           Poslední aktualizace:
 Copyright © 2001 Blanča a Mýra Nováci, fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz