fotocesty FOTOCESTY.CZ
Austrálie 1992-93
Města Great Ocean Road Kangaroo Island Flinders Rangers Coober Pedy Rudý střed
zpět na hlavní stránku       dále  >>

Austrálie 1992-93

G'day! neboli dobrý den a vítejte na stránkách věnovaných mé devítiměsíční cestě po Austrálii. Kontinent protinožců jsem navštívil v letech 1992-93, jedná se tedy o poměrně historickou záležitost. Z toho důvodu na následujících stránkách nenajdete žádné praktické informace, neboť ty by již stejně neplatily. Takže raději k tomu co tu najdete:

Uluru neboli Ayers Rock

Popsat tak velký a rozmanitý kontinent na několika málo stránkách nelze. To co uvidíte je tedy pouhou pozvánkou a inspirací pro vás a vaši vlastní cestu. V Austrálii najdete téměř vše: velkoměsta, hory, moře, pláže. Světoznámé jsou také korálové útesy Great Barrier Reef táhnoucí se podél východního pobřeží. Ale nejtypyčtější krajinou, pokrývající přes sedmdesát procent australského kontinentu jsou přeci jenom pouště. Teprve když odjedete z víru civilizace do australského "outbacku", poznáte tu nejtypičtější Austrálii - nekonečné vyprahlé rudé pláně pouští středozemě, kde se čas neměří na minuty a hodiny, ale na dny, týdny roky a staletí, kde od jednoho obydlí k druhému je často stovky kilometrů, kde stále přežívá desetitisíce let stará kultura původních obyvatel.

Proto abych vás nalákal, připravil jsem pro vás na dalších stránkách 42 obrázků, ke každému je krátké povídání. No a pokud vám to bude málo, tak se určitě podívejte i na stránky o současné cestě kolem Austrálie, kterou od října 2001 spolu s Blankou podnikáme, neboť tam najdete mnohem více informací a povídání.

Přeju vám hodně stěstí a odvahy k objevování našeho krásného světa, ať už vzdálených a exotických krajů, nebo nejbližšího okolí.

Mirek Novák


Další: Sydney, Melbourne
zpět na hlavní stránku       dále  >>
Vytvořeno: 15. listopadu 2000          Poslední aktualizace:
 Copyright © 2001 Mirek Novák, fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz