fotocesty FOTOCESTY.CZ
Austrálie 1992-93
Města Great Ocean Road Kangaroo Island Flinders Rangers Coober Pedy Rudý střed
zpět na hlavní stránku   <<  zpět Austrálie obsah dále  >>

Města

To první co uvidíte po svém příletu do Austrálie, bude patrně jedno z velkoměst. Tam také potkáte většinu australské populace - ze zhruba 18 miliónů Australanů jich přes 10 miliónů žije v některém z hlavních měst spolkových států - Sydney, Melbourne, Adelaide, Brisbane nebo Perthu. Každé z měst má svou neopakovatelnou atmosféru a všechna jsou stavěna tak, aby se v nich příjemně žilo. Na evropské poměry jsou ulice prostorné a šeď asfaltu a betonu často a velkoryse střídáná rozsáhlými parky a zahradami. Inu, běžte se sami přesvědčit, vždyť letadlem je to z Prahy do Sydney slabých čtyřiadvacet hodin :-).

Sydney

Se svými 3,5 miliony obyvatel největší australské město, díky frekventovanému mezinárodnímu letišti také nejčastější vstupní brána cestovatelů na australský kontinent. Cenru města, rozprostřenému kolem zátoky Botany Bay, vévodí velký přístav se světoznámou dominantou Opery zarámovanou siluetou mostu Harbour Bridge. Pro nás z krajů českých je zajímavé, že most na druhém konci světa drží pohromadě tisíce nýtů z Vítkovických železáren.

Opera - symbol Sydney Sydney Cove - střed města

Monorail Sydney Tower

Melbourne

Druhé největší australské město. Věčné rivalství mezi Sydney a Melbourne vyústilo po sjednocení nezávislých australských kolonií v roce 1901 k myšlence vybudovat hlavní město nově vzniklého státu na půl cesty mezi oběma soupeři. A tak se hlavním městem Austrálie stala Canberra.

Melbourne Klokan
Další: Great Ocean Road
zpět na hlavní stránku   <<  zpět Austrálie obsah dále  >>
Vytvořeno: 15. listopadu 2000          Poslední aktualizace:
 Copyright © 2001 Mirek Novák, fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz