fotocesty FOTOCESTY.CZ
FOTOGRAFIE A ZÁŽITKY Z CEST
 

Kdo jsou fotocesty.cz:

Blanka a Mirek Nováci

Blanča a Mýra Blanka a Mirek se Vám představují jako "otcové a matky" stránek fotocesty.cz - jsme hlavními tvůrci, designéry redaktory, editory a tak. Myšlenka na zveřejnění obrázků a povídání z cest vyšla z našeho velkého koníčka - cestování a focení. Internet je pro nás vždy prvním zdrojem informací o zemích, kam se chystáme. Fotocestami tak přispíváme svou troškou do cestovatelského "mlýna" se svými zkušenostmi, zážitky a obrázky a inspirací.

Společně jsme objevovali Slovensko, Norsko, Turecko a Maroko, Středního Východ a Asii. Od podzima 2001 pak pomalu objíždíme Austrálii. V dubnu 2003 do našeho cestovatelského vozu přibyla nová posila - naše dcera Anika, rodilé klokáně.

Blanča - kdysi školitelka kancelářských programů, dnes profesionální matka a tulačka. Autorka většiny fotografií typu: lidé, ubytování, jídlo, rychlé akce a focení z letadla. Hlavní zapisovatelka, přepisovatelka a připravovatelka deníků a textů vůbec.

Mýra - kdysi zaměstnán jako specialista matematik. Poté sběrač ovoce, údržbář v turistickém resortu, lisovač vlny, pomocný dělník. Dnes profesionální otec a tulák, na částečný úvazek spisovatel a fotograf. Hlavní tvůrce vzhledu a vrchní šéfredaktor stránek fotocesty.cz.

^ Nahoru ^

Lucka a Pavel Novákovi

Lucka a Pavel

Lucka a Pavel jsou hlavními spoluautory textů i fotografií na stránkách fotocesty.cz. Cestují spolu již několik let. Jejich hlavním dopravním prostředkem je plánovitě autostop. Tato životní filosofie jim umožňuje především potkat se s množstvím zajímavých lidí. Společně projeli Norsko, Rumunsko, Francii, Dánsko, ale jejich skutečnou láskou se stala Asie, kam se pravidelně vracejí. První "velký asijský vandr" je zavedl na pět měsíců do Indie a Nepálu od října 1997 do února 1998, jejich druhá ještě delší asijská cesta na Dva roky po Asii od října 2000 do září 2002 byla zároveň i jejich cestou svatební. Do třetice podnikli dvouměsíční expedici do Ladakhu, srdce indického Himálaje v létě 2004.

Lucka - vystudovaná překladatelka a tlumočnice. Jejímu velkým koníčkem jsou jazyky. Mluví plynně německy, anglicky, francouzsky a hindí, studuje španělštinu a mandarínštinu. Lucka je autorkou textů netradičně psaných deníků z Indie a Nepálu a velké cesty Dva roky po Asii. Psala je přímo na cestě, kopírovala a posílala poštou domů, kde jej nadšený podpůrný tým (čti maminky) přepisoval. Díky tomu jste jejich dobrodružství mohli sledovat už v průběhu cesty.

Pavel - vystudovaný architekt. Je nadšený cestovatel a fotograf. Je autorem naprosté většiny fotografií k deníku z Indie a Nepálu a z cesty na Dva roky po Asii, a tedy i snímků ve dvoudílné knize z cesty. Pavlovy profesní stránky najdete na www.pavelnovak-architekt.euweb.cz.

^ Nahoru ^

Gábina Kotelenská a Radek Hanzal

Gabča a Radek Gabča a Radek jako nadšení sportovci (lyže, kolo, tenis, lezení...) spolu již dříve podnikli dvouměsíční výlet po národních parcích USA (Radek už podruhé).

Gabča - průvodkyně a organizátorka cestovních zájezdů a Radek - vystudovaný textilák, povoláním naposled technický pekárenský rozvojovatel, společně vyrazili na cestu kolem světa.
Po roční cestě Asií projeli na kolech Austrálii a Nový Zéland, odkud přeletěli do Ameriky. Ze své cesty také posílali zprávy o navštívených místech a praktické informace odkud, kam a za kolik.

^ Nahoru ^


ZPĚT

 Copyright © 2001 fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz