fotocesty FOTOCESTY.CZ
Cesta do Austrálie 2001 - Blanča a Mýra
Z P R Á V Y   Z   C E S T Č L Á N K Y  -  Z Á Ž I T K Y P Ř Í P R A V Y
zpět na hlavní stránku     Do Austrálie obsah <<  zpět

Přípravy na cestu

Každá velká cesta začíná již dlouho před odjezdem studováním map, průvodců a vůbec získáváním všech dostupných informací. S přibližujícím se odjezdem je pak třeba začít podnikat i další akce: na cestu do exotických krajin je třeba se dopředu nechat očkovat, sehnat si víza no konečně taky zabalit batohy.

Na těchto stánkách najdete něco z našich příprav. Pod odkazem Co si neseme na zádech je seznam všech věcí, které potáhneme v batohu, všechny pěkně převážené. Pod odkazem Zdraví se dozvíte něco více o potřebném očkování, antimalarikách a vybavení naší cestovní lékárny.

Série odkazů o jednotlivých zemích obsahují stručné výpisky z průvodců o zajímavostech v daném státu, rady a zkušenosti našich kamarádů, kteří již danou zemi navštívili před námi a všeobecné poznámky a rady, někdy i ceny, které by se na cestách mohly hodit. Pokud projdete všechny odkazy, poznáte, že nemají příliš jednotnou formu, ba dokonce ani jazyk (kus je anglicky). Jedná se o naše výpisky pořizované postupně v průběhu posledních zhruba tří let a vzhledem k rozsahu jsme nenašli dostatek sil je zcela sjednotit. Nicméně i tak je to požehnaný zdroj informací, který vám tímto nabízíme.

Poznámka: v kolonce "zdroj" najdete odkud jsme danou informaci získali. Naprostá většina je označena značkou LP, jedná se tedy o informace z průvodců australského nakladatelství Lonely Planet. Druhým největším zdrojem jsou přímé rady a zkušenosti našich kamarádů Gábiny a Radka, označené značkou G&R. Pod značkou inet se skrývají informace z různých zdrojů, nejčastěji cestopisů, na internetu.

P Ř Í P R A V Y
Co si neseme na zádech
Zdraví
(očkování, antimalarika, lékárna)
JEDNOTLIVÉ ZEMĚ
Turecko
Sýrie
Jordánsko
Irán
Pakistán
Thajsko
Malajsie
Singapore
Indonésie
Austrálie
Nový Zéland
 
zpět na hlavní stránku       <<  zpět
Vytvořeno: 15.března 2001          Poslední aktualizace:
 Copyright © 2001 Blanča a Mýra Nováci, fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz