fotocesty FOTOCESTY.CZ
Cesta do Austrálie 2001 - Blanča a Mýra
Z P R Á V Y   Z   C E S T Č L Á N K Y  -  Z Á Ž I T K Y P Ř Í P R A V Y
zpět na hlavní stránku   <<  zpět Obsah B&M do Austrálie dále  >>

O Turecku ze Sýrie


Turecké vlajky
Turecké vlajky

Ahoj všem našim příznivcům ze syrského Aleppa!

Konečně jsme dojeli do vytoužených teplých krajin, přestalo pršet a začínáme se potit.

Evropu jsme přejeli převážně vlakama a autobusem a na velikonoční pondělí jsme dorazili do Istanbulu. Tam se nám podařilo najít levné ubytování kousek od hlavních atrakcí s výhledem na Bospor. V ubytovně se vytvořila moc príma parta, dva další Češi, Australan s polským příjmením, dva Argentinci a dva Australani - jeden původně Polák. Moc príma společnost.

Obešli jsme známá místa a přidali k tomu něco nového a z Istanbulu se nám moc nechtělo, tak jsme vyrazili dál až v sobotu po týdnu pobytu.

Přejeli jsme přímým vlakem z Istanbulu na jih Turecka do Antakye. Dvacetihodinovou cestu jsme si ve vlaku krátili zpěvem a hraním karet spolu s tureckými spolucestujícími, partou dvacetiletých kluků. Chovali se k nám jako ke svým hostům.

Aya Sophia
Istanbul - chrám Aya Sophia


Sýrie

Příprava falafelu
Příprava falafelu

Z turecké Antakye pak jsme přejeli autobusem do Aleppa v Syrii. Tady se cpeme falafelem za 15 Kč/kus. Falafel jsou zeleninové karbanátky se salátem zabalené do placky arabského chleba. Mňam, mňam.

Zatím jsme absolvovali procházku po tržišti a napříč večerním Aleppem do internetové kavárny. Celou cestu potkáváme spoustu milých lidí. Blanča už má dva šátky do Iránu, jeden modrý z Turecka a druhý žlutý jsme právě koupili na trhu.


Pomalu si zvykáme na to, že nás nic nežene a že veškerý čas záleží jen na nás. Svoboda je těžká věc!

Hotový falafel
Hotový falafel

Děkujeme moc za všechny zprávy, zkusíme se ozvat z Jordánska, snad s podrobnejším líčením cesty, tady je internet poměrně drahý.

Mějte se moc krásně

BaMPovídání a obrázky z Istanbulu z naší první návštěvy Turecka v době vánoc a Silvestra 1998 najdete na samostatných stránkách.


zpět na hlavní stránku   <<  zpět Obsah B&M do Austrálie dále  >>
Vytvořeno: 15.března 2001          Poslední aktualizace:
 Copyright © 2001 Blanča a Mýra Nováci, fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz