fotocesty FOTOCESTY.CZ
Cesta do Austrálie 2001 - Blanča a Mýra
Z P R Á V Y   Z   C E S T Č L Á N K Y  -  Z Á Ž I T K Y P Ř Í P R A V Y
zpět na hlavní stránku   <<  zpět Obsah B&M do Austrálie dále  >>

Esoterické pozdravy z centra osvícení

posláno: 10. 9. 2001, Dharamsala, Indie


"Namaste" domů i do světa,

Vesnička McLeod Ganj
Vesnička McLeod Ganj
nad Dharamsalou

zdravíme vás všechny z indické Dharamsaly, sídla exilové tibetské vlády. Celý svět se sem sjíždí, aby poznal tibetskou kulturu.Případně absolvoval některý z proslulých kurzů meditace, jógy, alternativní léčby, indického nebo tibetského vaření, jenom my jsme se sem přijeli zašít.

Našli jsme si pokojík v klidném místě v zelené zahradě s terasou a krásným výhledem a díky chladnu a dešti si připadáme po dlouhé době jako doma (nebo třeba v Jeseníkách). Představte si, že dokonce večer oblékáme flízky.

Jinak prozatím si tady místo meditací užíváme zcela světských radovánek mezinárodní kuchyně v mnoha restauracích postavených pro davy osvíceníchtivých západních turistů. A silně pracujeme na tom, abychom po pakistánské odtučňovací kůře zase přibrali nějaké to kilo. Takový "banofi pie", neboli banánový koláč s karamelem, ukrutně sladký a ukrutně dobrý, je k tomu přímo stvořen.

V jídelníčku jedné z restaurací nás pobavilo, že "schnitzel" (řízek) mají zařazený pod izraelskou kuchyni. Mimochodem tolik turistů z Izraele jako tady jsme zatím nikde jinde nepotkali. Indie je totiž jednou z mála asijských zemí, která není muslimská a tudíž sem Izraelci mohou.

Zlatý chrám v Amritsaru
Zlatý chrám v Amritsaru

Předtím jsme si užili tři dny ve Zlatém chrámu v Amritsaru. V nejposvátnějším chrámu Sikhů jsme obdivovali zlatou výzdobu a zdobné intarzie v mramoru. Chrám má také úžasnou atmosféru, denně jím projde desetitisíce poutníků, kterým kromě duchovní útěchy nabízí i ubytování a jednoduchou stravu zdarma. Ve společné ubytovně pro poutníky je tedy poměrně dost rušno.

V Amritsaru tedy sice bylo hezky, ale přece jen na nás příliš teplo. Tak jsme se přesunuli do chladných a deštivých hor do Dharamsaly. Tady jsme si vyhlásili "cestovatelské prázdniny", a tak odpočíváme a relaxujeme. Osvícení asi nedojdeme, ale snad se zase dočkáte nějakého dalšího povídání.

Mimochodem už Mýrovy články začaly vycházet v internetovém magazínu Worldonline (nyní Tiscali) v sekci Cestování pod názvem Australský sen. Najdete je na adrese:

http://www.tiscali.cz

Mějte se všichni krásně

Zdraví

BaMSouvisející články:
5.-7.9. 2001, Amritsar - Když jde Velký Sáhib spát
24.-26.9. 2001, Dharamsala - O Tibetu v Indii a jablkách s ušima

zpět na hlavní stránku   <<  zpět Obsah B&M do Austrálie dále  >>
Vytvořeno: 15.března 2001          Poslední aktualizace:
 Copyright © 2001 Blanča a Mýra Nováci, fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz