fotocesty FOTOCESTY.CZ
Cesta do Austrálie 2001 - Blanča a Mýra
Z P R Á V Y   Z   C E S T Č L Á N K Y  -  Z Á Ž I T K Y P Ř Í P R A V Y
zpět na hlavní stránku   <<  zpět Obsah B&M do Austrálie  

Zlaté chrámy a ráj na zemi

posláno: 13. 10. 2001, Bangkok, Thajsko


Zdravíme všechny naše sledovatele (chci říct ty, co sledují naše cestování) tentokráte z thajského Bangkoku, jeden den před odletem do Austrálie.

Idyla na Ko Phan Nghanu
Idyla na Ko Phan Nghanu

Naposledy jsme psali z Dilí, odkud jsme se před dvěma týdny přesunuli do Thajska. Hlavní bod našeho programu v exotické tropické krajině byl dopředu jasný: užít si pořádné koupačky v moři na jihu Thajska. Za tímto účelem jsme se z Bangkokského cestovatelského ghetta na Khao San Road přesunuli kombinací bus/loď na ostrůvek Ko Pha Ngan na východním pobřeží. Teda, pokud jste někdy viděli takové ty strašně kýčovité prospekty na bílé pláže lemované palmami s bambusovými chatičkami na dosah od vody, tak to je přesně ono. Koupali jsme se ve vodě tak fantasticky teplé, že i Blača se vydržela máchat přes hodinu.

Abychom na pláži zcela nezlenivěli, půjčili jsme si na 24 hodin malou motorku - takový malý skůtr Honda 110 ccm. Naplánovali a provedli jsme dva půldenní výlety kolem ostrůvku. Objet celý Ko Pha Ngan nedá zas tolik práce, od severu k jihu je to sotva patnáct kilometrů a napříč taky tak nějak. Kromě ještě odlehlejších a klidnějších pláží, než na které jsme bydleli, jsme se vycachtali i v několika nádherných vodopádech uprostřed tropických lesů. Vzhledem k tomu, že zpevněné jsou na ostrově jen asi tři hlavní cesty, užili jsme si taky hezké rallye po zapadlých koutech.

Po týdnu v tropickém ráji jsme zpět v Bangkoku, hlavním městě Thajska. Tady se kulturně vzděláváme - navštívili jsme již spoustu nádherně zdobených zlatých chrámů. Nejznámější je asi Královský palác, s malou soškou "Smaragdového Budhy". Krom toho jsme viděli i chrám s 53 Budhy sebranými z celého světa, obrovského 50 metrů dlouhého a 20 metrů vysokého ležícího Budhu a aby těch Budhů nebylo málo, i galerii s 390 zlatými soškami.

Zcela "vybudhovaní" jsme se nakonec vrhli do nákupního šílenství a obnovili cestami omšelý šatník, abychom v té Austrálii nedělali ostudu.

No a úplně poslední novinka: včera jsme nechali dovyvolat a zarámečkovat všech našich 45 nafocených diafilmů. Nějak jsme podcenili, kolik toho bude. A tak místo malého balíčku filmů táhneme s sebou do letadla asi pětikilovou krabici s diákama. Tak se přijeďte podívat na promítání, první bude asi za týden v Sydney, jen co to trochu hodně probereme a sestavíme nějakou přenositelnou sadu. Ješte že máme v Sydney kamarády, u kterých si budeme moct odložit přebytky...

Mějte se krásně, naposledy z Asie zdraví

Blanča a Mirek


Související článek:
5.-11.10.2001, Ko Pha Ngan - Na mopedu do ráje


No, a tady končí naše povídání o šestiměsíčním putování zeměmi Blízkého východu a Asie. Zdaleka ale nekončí naše cesta - povídání o zážitcích a dobrodružstvích z rudého kontinentu najdete na samostatných stránkách o Austrálii.


zpět na hlavní stránku   <<  zpět Obsah B&M do Austrálie  
Vytvořeno: 15.března 2001          Poslední aktualizace:
 Copyright © 2001 Blanča a Mýra Nováci, fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz