fotocesty FOTOCESTY.CZ
Indie & Nepál ´97-98
Indie: Dillí Přesun do Nepálu Nepál: Nepál Bardia N.P. Kathmandu Pokhara Himaláj - Everest
Nepál: Himalájské hry Zápisky z nížin Indie: Darjeeling Kalkata Sagar Deed Bodh Gaya
Indie: Varanasi Kajuraho Sanchi Taj Mahal Jaipur Pushkar Bala Praghati Kendra Bombay
zpět na hlavní stránku       dále  >>
Welcome to India

Welcome neboli vítejte

na stránkách věnovaných pětiměsíční cestě Lucky a Pavla

do Indie a Nepálu

To co tu naleznete je spíše než deník volné povídání o zážitcích, prožitcích a dojmech cestovatelů po často špinavé a rušné, ale vždy barevné, inspirující a okouzlující Asii plné lidí, kteří jsou tak milí, fantastičtí a přátelští, až vám to občas leze krkem. Zkrátka po Asii plné rozporů, kterou rozhodně stojí za to poznat a okusit na vlastní kůži. Neboť kdo nezažil, neuvěří.

Pokud se rozhodnete prokousat až na konec tohoto vyprávění, čeká na vás 70 stran strojopisu (39 webových stránek) a přes sto obrázků (konkrétně 102) , které se vám pokusí alespoň částečně přiblížit atmosféru Indie a Nepálu

Celý deník (bez obrázků) si můžete stáhnout ve formátu RTF (283 kB) případně ještě zabalený do ZIP souboru (100 kB)

Cesta proběhla od konce září roku 1997 do půlky února 1998. Z téměř pěti měsíců na cestách Lucka a Pavel dva strávili cestou napříč Nepálem, včetně měsíčního treku do základního tábora Everestu. Zbývající skoro tři měsíce pak cestou z východního Darjeelingu přes atrakce severní Indie až na východní pobřeží. Projetá trasa je naznačena na následující mapě.

Pokud se vám bude toto povídání líbit, nezapomeňte se také podívat na stránku z právě probíhající druhé cesty Lucky a Pavla do Asie (odjezd byl 3.10.2000), tentokráte plánované na dva roky.

Takže se dobře a pohodlně se usaďte, udělejte si hrnek dobrého čaje, (pro tu správnou inspiraci nejlépe Darjeeling) protože začínáme.

Mapa cesty

Indie Dillí Přesun do Nepálu Nepál Nepál Bardia N.P. Kathmandu Pokhara Himaláj - Everest Nepál: Himalájské hry Zápisky z nížin Indie: Darjeeling Kalkata Sagar Deed Bodh Gaya Varanasi Kajuraho Sanchi Taj Mahal Jaipur Pushkar Bala Praghati Kendra Bombay ... a domů

zpět na hlavní stránku       dále  >>
Vytvořeno: 20. října 2000          Poslední aktualizace:
 Copyright © 2001 Lucka a Pavel Nováci, fotocesty.cz e-mail: info@fotocesty.cz